فهرست این مقاله

ساندویچ پانل سقفی

ساندویچ پانل سقفی بهترین نوع پوشش سقف ساختمان های صنعتی و حتی غیر صنعتی میباشد دلایل زیادی را میتوان برایش شمرد که به بررسی آنها می پردازیم .
وزن کم ساندویچ پانل های سقفی موجب کاهش وزن کلی سازه میشود که از هر نظر برای سازه خوبست
سرعت انجام کار ساخت سقف چندین برابر میشود
بهداشتی و عایق بودن نسب به سازه های سقف دیگر از جمله ورق و پشم شیشیه ، بعضی از پیمانکاران یا کارفرمایان برای کاهش هزینه از ورق و پشم شیشه استفاده میکنند که ایت امر هم باعث غیر بهداشتی بودن سالن میشود و هم سالن در در مقایسه با ساندویچ پانل سقفی عایق نمیشود.
دیگر مزیت ساندویچ پانل سقفی تحمل بار آن می باشد اصولا ساندویچ پانل 4 سانت پلی یورتان استاندارد ترین ضخامت و در صورت صرفه جویی در هزینه ساندویچ پانل 5 سانت پلی استایرن.

 

ساندویچ پانل سقفی یک سازه پیش ساخته مدرن می باشد که به عنوان پوشش سقف ساختمان ها و سالن های بزرگ صنعتی و … استفاده می شود. مشخصه ویژه ساندویچ پانل سقفی، استحکام، سختی، عایق حرارتی و آبی و سهولت نصب آن می باشد. ساندویچ پانل سقفی با داشتن هسته عایق قوی از جنس پشم سنگ، پلی اورتان و یا پلی استایرن محصور شده در در روکش فلزی گالوانیزه بعنوان یک عایق حرارتی و صدایی خوب عمل می نماید. انتخاب درست ساندویچ پانل سقفی بر اساس مکان مورد استفاده ، سازگاری محیطی آن و شرایط آب و هوایی منطقه، می تواند یک انتخاب عالی برای داشتن یک ساختمان مقاوم با طول عمر بیشتر باشد.

هیچ محدودتی در استفاده از ساندویچ پانل سقفی در نوع ساختمان و متراژ آن وجود ندارد. زیرا تنوع بالا در اندازه، طرح و رنگ ساندویچ پانل سقفی این امکان را می دهد تا متناسب با شرایط ساختمان و سلیقه سازنده و مشتری بتوان ساندویچ پانل مناسب را انتخاب کرد.

انواع هسته مرکزی بکار رفته در ساندویچ پانل سقفی

 

polyurethane

 

Polystyrene (XPS)

 

Polystyrene (EPS)

 

mineral wool

 

ساندویچ پانل سقفی با هسته پشم سنگ

ساندویچ پانل سقفی پشم سنگ با داشتن ویژگی منحصر به فرد مقاوت حرارتی و صوتی و مقاومت در برابر آتش یک پوشش بسیار مناسب برای سقف های کارخانجات و سالن های بزرگ صنعتی می باشد.

عایق پشم سنگ سخت بصورت محصور شده در پوشش های فولادی گالوانیزه و رنگ آمیزی شده ارائه می شود که دوام و امنیت بالای آن را موجب می شود. ساندویچ پانل سقفی پشم سنگ به عنوان پوشش سقف سالن های ذخیره سازی مواد اشتعال زا، فروشگاه های بزرگ، کارخانجات و کارگاه ها و ساختمان های مسکونی استفاده می شود.

مشخصات ساندویچ پانل سقفی با هسته پشم سنگ

m1000عرض موثر
m14 (در طول بیشتر از 14 متر نیز موجود است)طول
ورق پیش ساخه فولادی و گالوانیزهروکش یا پوشش ساندویچ پانل سقفی
عایق پشم سنگهسته مرکزی ساندویچ پانل سقفی
2502001501201008060 (mm)ضخامت
39.1033.1027.1023.5021.1018.7016.30 (kg/m2)وزن
REI 30; REI 45; REI 60; REI 90; RE 120مقاومت در برابر آتش*
A2-s1,d0واکنش به آتش

* طبقه بندی های مقاوم در برابر آتش بستگی به طول فاصله ها از ساخت و ساز و مقاومت آن در برابر آتش می باشد.

ساندویچ پانل سقفی با هسته پلی استایرن

ساندویچ پانل سقفی با هسته پلی استایرن و با روکش فلزی گالوانیزه و فولاد پلی استایرن یک عایق خوبی را برای سقف فراهم می کند. استفاده از این نوع ساندویچ پانل سقفی در ساختمان ها بسیار مقرون به صرفه می باشد. این ساندویچ پانل سقفی در طرح ها و رنگ های متنوعی تولید می شود. ساندویچ پانل سقفی پلی استایرن به عنوان پوشش مناسب ، مستحکم و مقرون به صرفه برای سقف سالن های پرورش ماهی، سالن های پرورش دام و طیور، انبارها، و غیره استفاده می شود. همچنین برای پوشش سقف کارگاه ها، دفاتر و گاراژ ها نیز بکار می رود.

m1000عرض موثر
m14 (در طول بیشتر از 14 متر نیز موجود است)طول
ورق پیش ساخه فولادی و گالوانیزهروکش یا پوشش ساندویچ پانل سقفی
پلی استایرنهسته مرکزی ساندویچ پانل سقفی
250230200180150120100806050(mm) ضخامت
14.1514.0513.9413.4912.9412.3411.9411.5411.1410.94(kg/m2) وزن
(ضخامت هسته : 50– 250 میلی متر) Eمقاومت در برابر آتش
(ضخامت هسته : 250– 100 میلی متر)Broof(t1) واکنش به آتش

ساندویچ پانل سقفی با هسته پلی اورتان

ساندویچ پانل سقفی پلی اورتان به دلیل داشتن خاصیت نفوذناپذیری رطوبتی و دمایی بهتر در مقایسه با سایر ساندویچ پانل ها بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد. 

ساندویچ پانل سقفی پلی اورتان به دلیل خواصی که دارد  برای سردخانه ها، سالن های صنعتی، سوله های بزرگ ذخیره سازی گندم و ساختمان های انرژی کارآمد مناسب می باشد. ساندویچ پانل پلی اورتان نیز همانند ساندویچ پانل پشم سنگ و ساندویچ پانل پلی استایرن، دارای استحکام و مقاومت بالا، طول عمر بیشتر، مقامت در برابر خوردگی و … می باشد .

m1000عرض موثر
m14 (در طول بیشتر از 14 متر نیز موجود است)طول
ورق پیش ساخه فولادی و گالوانیزهروکش یا پوشش ساندویچ پانل سقفی
پلی اورتانهسته مرکزی ساندویچ پانل سقفی
300250230200180150120100806040(mm) ضخامت
(ضخامت هسته : 55– 250 میلی متر) Eمقاومت در برابر آتش
(ضخامت هسته : 250– 100 میلی متر)Broof(t1) واکنش به آتش

ساندویچ پانل سقفی در ابعاد و اندازه های مختلف طراحی و ساخته می شوند. اما اندازه استانداردی برای ساندویچ پانل سقفی تعریف شده است که معمولا در آن اندازه تولید می شود و در صورت نیاز به سایزهای کوچک می توان با کمک ماشین ساندویچ پانل بر، آن را به اندازه های کوچک تر برش داد.

ابعاد استاندارد ساندویچ پانل سقفی

1000 میلی مترعرض موثر
1100 میلی مترعرض مدولار ( با در نظر گرفتن پوشش سطحی و قفل)
2.7 مترحداقل طول استاندارد
0.5 مترحداقل طول ممکن
12 مترحداکثر طول توصیه شده در رنگ های روشن
10 مترحداکثر طول توصیه شده در رنگ های تیره
16 مترحداکثر طول ممکن
50، 60، 80، 100، 120، 150، 200 ، 250 میلی مترضخامت استاندارد
40-300 میلی مترضخامت ممکن

استفاده از ساندویچ پانل سقفی بسیار طویل توصیه نمی شود. علت آن، تغییر در سایز فلزات در اثر تابش و گرمای خورشید بخصوص در تابستان به سقف ها و همچنین مشکلات مربوط به جابجایی و مونتاژ ساندیچ پانل سقفی طویل، می باشد. با توجه به اینکه، ساندویچ پانل سقفی به صورت یکطرفه نصب می شوند، استفاده از پانل های بیش از حد طولانی می تواند باعث آسیب به پانل ها شده و به دلیل مونتاژ نادرست آنها در زیبایی و نمای ساختمان تاثیر منفی بگذارد. با توجه به اینکه، هیچ شرکتی مسئول خسارت ناشی از استفاده از قطعات ساندویچ پانل غیر استاندارد نمی باشد، توصیه می شود که از ساندویچ پانل سقفی با سایز استاندارد استفاده شود.

ساندویچ پانل های سقفی بصورت ذوزنقه ای طراحی و تولید می شوند. استفاده از طرح ذوزنقه ای در ساندویچ پانل سقفی برای آب بندی در برابر بارش باران و برف می باشد تا بصورت یک عایق محکم مانع از نفوذ آب شود. تعداد این خطوط ذوزنقه ای در ساندویچ پانل ها، متغییر می باشد. هرچه تعداد آنها بیشتر باشد، مقاومت ساندویچ پانل سقفی در برابر فشار بار افزایش می یابد.

بعلت ویژگی های منحصر به فرد ذکر شده و نصب و راه اندازی آسان ساندویچ پانل سقفی در مقایسه با مصالح ساختمانی دیگر و کاهش استفاده از آهن آلات و عدم نیاز به درزگیر در بین اتصالات، ساندویچ پانل سقفی امروزه جایگزین خوبی برای مصالح سنتی می باشد.

پوشش فوقانی ساندویچ پانل سقفی
T35

طرح شیاردار

پوشش تحتانی ساندویچ پانل سقفی
L

طرح خطی

G

طرح صاف

ساندویچ پانل سقفی استاندارد مورد استفاده، T35/L می باشد.

شرکت ویرا ساندویچ پانل با سابقه چندین ساله در زمینه نصب ساندویچ پانل های مختلف سقفی و دیواری همچنین نصب و فروش ساندویچ پانل در تبریز، شیراز، اصفهان و مشهد، با داشتن تیم نصاب حرفه ای و دوره دیده،  آماده همکاری با کارفرمایان محترم می باشد.

برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص هزینه نصب ساندویچ پانل و  نحوه نصب ساندویچ سقفی  با کارشناسان و مشاورین ما در شرکت ویرا ساندویچ پانل تماس حاصل فرمایید.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
به بالای صفحه بردن