توضیح نصب ساندویچ پانل

نصب ساندویچ پانل ها، با توجه به تقسیم بندی آنها، مراحل متفاوتی دارند که در ادامه توضیح داده می شود.

نصب ساندویچ پانل ها در بخش های مختلف یک ساختمان و در بناهای مختلفی همچون سوله ها، کارخانجات، سردخانه ها و … انجام می گیرند.

نصب ساندویچ پانل سقفی 

برای شروع نصب ساندویچ پانل سقفی، توجه به ساختار به کار رفته در سقف ها و حدفاصل بین تکیه گاه های اصلی بسیار حائز اهمیت می باشد. زیرا زیرسازی ساندویچ پانل های سقفی بر اساس ساختار سقف تعیین می شود. سپس ساندویچ پانل ها به ترتیب و بصورت اورلپ بر روی پرلین های سقف چیده می شوند. علت اورلپ چیدن پانل ها برای جلوگیری از نفوذ آب می باشد. با توجه به تصویر، در هر یک متر مربع از ساندویچ پانل سقفی، یک پیچ سرمته گالوانیزه نصب می شود. بعد از اتمام این کار، برای زیباتر دیده شدن ظاهر پانل ها و درزگیری سقف، از ورق های فلاشینگ استفاده می شود که توسط دستگاهی بصورت فیکس شده روی درزهای موجود بین پانل ها قرار میگیرد.

نصب ساندویچ پانل

نصب ساندویچ پانل دیواری

قبل از اقدام به نصب ساندویچ پنل دیواری، لازم است تا برخی نکات مهم در خصوص ساختار بکار رفته در ساختمان، حدفاصل بین ستون ها، جهت باد و ارتفاع پانل های مورد نیاز را کسب نماییم تا بر اساس آن بتوانیم زیرسازی قبل از نصب ساندویچ پانل ها را انجام دهیم.

میتوانید مقاله قیمت ساندویچ پانل را نیز مطالعه کنید 

برای شروع، ساندویچ پانل ها بصورت افقی بگونه ای چیده می شوند که نر و مادگی با یکدیگر چفت شوند. انتهای هر پانل با پیچ سرمته گالوانیزه محکم می شود. بعد از اتمام چهار دیوار اصلی، لبه های کناری با نصب ساندویچ پانل های کنج پوشیده می شود. نصب فلاشینگ تسمه بین پانل ها برای پوشاندن فضاهای خالی بین پانل ها انجام میگیرد. در نهایت فلاشینگ مخصوص پنجره ها و درب ها نصب می شود.

  آیا استفاده از ساندویچ پانل ها در صنعت ساخت و ساز مضر است؟

نصب ساندویچ پانل های دیواری و سقفی به همین راحتی که در این مطلب توضیح داده شد، در کوتاه ترین زمان ممکن و با کمترین هزینه در مقایسه با سازه های سنتی انجام میگیرد. لازم به ذکر است که علاوه بر هزینه پایین و زمان کوتاه برای نصب ساندویچ پانل در مقایسه با سازه های سنتی مقاومت مکانیکی و استحکام بالایی داشته و همین امر موجب افزایش تقاضا برای استفاده از ساندویچ پانل ها در ساختمان ها و بناها شده است.

نصب ساندویچ پانل

خدمات نصب ساندویج پنل در تبریز

با توجه به نوع و طرح های متنوع ساندویچ پانل ها، مراحل نصب آنها توسط متخصص و افراد حرفه‌ای انجام می گیرد. در نصب ساندویچ پانل ها علاوه بر رعایت اصول کار، حفظ زیبایی و ظاهر ساختمان و بنا نیز حائز اهمیت می باشد. بنابراین انتخاب نوع پانل ها، ترکیب رنگی آنها، تناسب آنها با ساختار ساختمان و … مواردی می باشند که توجه به آنها در کنار استانداردهای کاری، نتیجه خوب و قابل قبولی را برای مشتریان به همراه خواهد داشت.

ما  با داشتن کادری مجرب، حرفه ای و دوره دیده با آشنایی کامل به استانداردهای تعریف شده در خصوص نصب ساندویچ پنل، خدمات ارزنده ای را به شهروندان عزیز در شهر تبریزو تمامی مناطق ایران ارائه می دهیم. کافیست با مشاورین ما در شرکت ویرا تماس حاصل نمایید تا شما را با جزئیات کار آشنا نموده و اطلاعات لازم را در اختیار شما قرار دهند.

مطالب پربازدید