زیپ پانل چیست؟

زیپ پانل

ساختار زیپ پانل

زیپ پانل نیز همانند ساندویچ پانل دارای ساختار چند لایه بوده که بخش مرکزی آن به عنوان یک عایق صوتی و حرارتی خوب عمل کرده و از جنس پشم سنگ، پلی اورتان و یا پلی استایرن می باشد. لایه های دیگر زیپ پنل شامل ورق پروفایل و ورق ذوزنقه ایی، لایه ضد بخار، بست آلومینیمی، فاصله انداز امگا و پایه پلیمری می باشد. زیپ پانل به دلیل انعطاف پذیری آن، قابلیت فرم دهی به اشکال مختلف محدب، مقعر و مخروطی را دارد.

ویژگی های زیپ پانل

  • مقاومت بالا در برابر زلزله
  • انعطاف پذیری فوق العاده
  • عایق رطوبتی، صوتی و گرمایی خوب
  • وزن سبک و جابجایی آسان
  • تنوع در شکل، رنگ و اندازه
  • مقاومت در برابر خوردگی، سایش و خوردگی
  • عمر مفید بالا در مقایسه با سایر مصالح سنتی و سازه ها
  • کاهش هزینه های ساخت و ساز
  • صرفه جویی از انرژی ( تعدیل انرژی)

 

کاربرد زیپ پانل

با توجه به ویژگی های منحصر به فرد زیپ پنل و تنوع در اشکال و اندازه آنها، می توانند در مکان ها مختلفی مورد استفاده قرار بگیرند. به دلیل ویژگی عایق حرارتی و صوتی زیپ پنل، به عنوان پوشش سقف بیمارستان ها، فرودگاه ها، سالن های ورزشی و … مورد استفاده قرار بگیرد.
به دلیل مقاومت بالای زیپ پنل در برابر حرارت و نشت آب، امروزه در معماری سبز از آن استفاده می شود. با توجه به اینکه شرایط آب و هوایی در حال تغییر بوده و سطح آلودگی هوا افزایش یافته است، امروزه معماری سبز می کوشد تا با ایجاد فضای سبز در پشت بام خانه ها و ساختمان ها، با آلودگی هوا مقابله نماید. از این رو استفاده از زیپ پانل بعنوان عایق رطوبتی در چنین ساختمان هایی می تواند بسیار مناسب باشد. در این مورد، زیپ پنل به عنوان یک زیر لایه در زیر فضای سبز عمل کرده و علاوه بر ایمنی در برابر رطوبت و نفوذ آب، زیبایی ظاهری ساختمان را نیز موجب می شود.
هدف اصلی از تولید و ساخت پروفیل های زیپ پنل، علاوه بر عایق رطوبتی و مقاومت در برابر خوردگی و زنگ زدگی، ایجاد یک سبک ساختمان سازی انعطاف پذیر می باشد. استفاده از زیپ پانل برای پوشش سقف فرودگاه ها، ورزشگاه ها، نمایشگاه ها و سازه های قوس دار می تواند علاوه بر کاهش هزینه های ساخت و ساز، عمر سازه را نیز افزایش دهد.
زیپ پانل

خدمات فروش و نصب زیپ پانل

شرکت ویرا  پانل با تجربه چندین ساله در عرصه واردات ساندویچ پانل ترکیه، فروش و نصب انواع ساندویچ پانل دیواری، ساندویچ پانل سقفی، ساندویچ پانل ترک و … ، با ارائه خدمات ارزنده و با کیفیت به کارفرمایان و مدیران پروژه ها توانسته است در این سال ها پیشرفت های چشمگیری نماید.
ویرا پانل با دستگاه تولید زیپ پانل اختصاصی همواره میتواند در قوسی ترین نوع سازه ها زیپ پانل اجرا کند
شرکت ویرا پانل بر آن است تا با فروش و نصب ساندویچ پانل و زیپ پانل با قیمت مناسب و کیفیت عالی توسط نیروهای آموزش دیده، متخصص و متعهد بتواند نقش موثری در رفع نیاز کارفرمایان در ساخت و ساز کارخانجات، سالن های صنعتی و بناهای مسکونی در شمال غرب کشور و سایر شهرها داشته باشد.ما بر آنیم با مشاوره کارشناسانه در مورد پروژه شما و آنالیز سازه و نوع متریال اجرایی بهترین پیشنهاد را به شما میدهد نمونه پروژه های ما در موارد سازه فضایی و سقف قوسی میتواند شمارا در امر تصمیم گیری کمک کند
برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص قیمت ساندویچ پانل و زیپ پانل با کارشناسان ما از طریق شماره های درج شده در سایت تماس حاصل فرمایید.

مطلب بعدی