ساندویچ پانل چیست ؟

 

ساندویچ پانل ها  برای ساخت دیوارها ،سقف ساختمان ها و همچنین برای ساختن محوطه های صنعتی، دستگاه های تهویه مطبوع و غیره استفاده می شود. این پانل ها در یک فرایند پیوسته با هسته عایق با پوشش خارجی ( بیشتر فلزات) ساخته می شوند.

ساندویچ پانل ها را به 4 نوع می توان تقسیم کرد ساندویچ پانل دیواری ، ساندویچ پانل سقفی ، ساندویچ پانل سردخانه ای ، ساندویچ پانل اتاق تمیز (کلین روم)

محصول نهایی ساندویچ پنل است که شامل چند لایه می باشد. پوشش فلزی از شرایط آب و هوایی مانند باران یا برف محافظت می کند و همچنین تزئینی نشان داده میشود.این پانل به عوامل خوردگی مقاوم است.

 

ساندویچ پانل چیست ؟

 

ساندویچ پانل ها در برابر  رطوبت، بخار، برف، مواد شیمیایی یا سایر شرایط مقاوم هستند.

هسته ساندویچ پنل  از پلی اورتان PUR پلیمر، IPR polyisocyanurate فوم، EPS EPS پلی استایرن یا MWF پشم معدنی، ساخته شده که عایق حرارتی و صوتی هستند  هنگامی که همراه با پوشش قرار می گیرد، آ یک مانع محافظت در مقابل آتش، بار برف، باد، دما و عوامل دیگر می شود.

پس انواع با توجه به هسته آن عبارتند از

ساندویچ پانل پلی اورتان

ساندویچ پانل پلی استایرن

ساندویچ پانل پشم سنگ

مزایای متعدد، استفاده از ساندویچ پنل دیواری در دیوارهای ساختمان:

حفاظت کامل در برابر شرایط آب و هوایی، حفظ خواص و ظاهر برای سال ها.  پوشش ساندویچ پنل برای شرایط محلی انتخاب شده است، چند سال طول عمر پانل ها بدون هیچ مشکلی ممکن است.

رطوبت -از طریق آب یا برف  مرطوب نمی شود اگر  اتصالات درست نصب و تکمیل شده باشدو استاندارهای نصب رعایت شده باشد برای سالها طول می کشد تا ناپایداری کامل را در بر داشته باشد.
عایق صوتی هسته پانل ساندویچ . بسیار مهم هستند و باعث کاهش  سر و صدا صنعتی در خارج از ساختمان یا کاهش سر و صدا در ساختمان میشود.

  ساندویچ پانل پشم سنگ

حفاظت آتش : جنس هسته پانل بسته به نوع آن  پلی استایرن ،پلی یورتان ، پلی ایزوسیانات ، پشم سنگ مقاومت های متفاوتی در مقابل آتش دارد کخ بهترین نوع هسته برابر آتش پشم سنگ میباشد.

ساندویچ پانل چیست ؟

دیگز مزایا ی ساندویچ پانل دیواری

نصب آسان و سریع، ساخت و ساز کم هزینه ، هزینه های عملیاتی پایین تر از سایر ساختمان ها.

پانل فوم IPR به ضخامت 50 میلی متری دارای همان ضریب انتقال گرما U به عنوان یک دیوار بتنی با ظرفیت 75 سانتی متر ضخامت، دیوار کاشی ساختمانی ضخامت 60 سانتی متر یا دیوار آجر 190 سانتی متر میباشد.

پانل های ساندویچ ممکن است در کارخانه های تولید مواد غذایی،سردخانه هانیز استفاده شود. در همه نوع استفاده  شرایط بهداشتی رادارند .ساندویچ پانل با پوشش مناسب می توانند بسیار با دوام در سطوح بالای آلودگی صنعتی باشند.

نمودار ظرفیت بار – ساده ترین روش برای سنجش  قابل اطمینان ترین و سریعترین روش برای انتخاب ساندویچ پانل ها از لحاظ ظرفیت بار آنهاست.

این نمودار شامل ترکیبی از بارها در اکثر موارد استاندارد است، یعنی بار مرده، باد و بار حرارتی در مورد دیوارها یا بارهای مرده، برف، باد و خزش در مورد سقف.

روش طراحی در این مورد محدود به تعیین بارهای خاص و مقایسه آنها با مقادیر در نمودار ظرفیت بار است. در صورت ساختار با اجزای غیر استاندارد و یا زمانی که مجموعه ای از بارها غیر استاندارد است (به عنوان مثال تفاوت های دما به غیر از مقادیر برآورد شده)، روش خاص طراحی مورد نیاز است.

اطلاعات عمومی ساندویچ پانل ها ساختارهای ترکیبی هستند. اغلب آنها از سه لایه تشکیل شده است، که دو مورد از آن پوشش ورقه فولادی نازک با چگالی کم و استحکام بالا و مدول الاستیک است.

  نصب ساندویچ پانل

لایه سوم یک هسته ضخیم با چگالی کم، قدرت و مدول الاستیک است. در نتیجه، این کامپوزیت به طور جداگانه قوی تر از قطعات آن است. ما ممکن است فرض کنیم که پوشش  مسئولیت حمل بار طبیعی را دارد، در حالی که هسته مسئول حمل باراست. به عنوان مثال، اگر ما چنین ساختار را خم کنیم، می توانیم رفتار آن را به یک نوار دو طرفه مقایسه کنیم. پوشش بالایی (فلنج فوقانی) بار فشاری را حمل می کند، در حالی که پوشش پایین (فلنج پایین) تنش کششی را حمل می کند. در حالی که هسته (پلی یورتان یا پلی استایرن یا پشم سنگ )، به عنوان یک نتیجه از نیروهای برشی، استرس برش را حمل می کند.

ساندویچ پنل ، به عنوان اجزای دیوار یا سقف، باید بارهای دائمی، بارهای متغیر و تعاملات ناشی از اثرات درازمدت را حمل کند.

بارهای دائمی: – بار پنجم – وزن سازه های دائمی که ساندویچ پانل را بارگذاری می کنند – بارهای دائمی دیگر، مانند درجه حرارت در فروشگاه های سرد – بارهای رئولوژیکی

بارهای متغیر: – برف – بار خدمات -بار باد – بارگذاری ساختاری – اثرات آب و هوایی، به عنوان مثال موارد مرتبط با تفاوت دمای داخلی و خارجی پوشش ساندویچ پانل .

پارامترهای قدرت پانل برای محاسبات بر اساسن نوع  آزمون اولیه  و آزمون فعلی توسط کنترل تولید کارخانه تعیین می شود.

این مقادیر شامل انحرافات احتمالی آماری ناشی از هر گونه بی نظمی فرایند تولید می باشد.

نشانی ما در شبکه های اجتماعی

Twitter


Instagram

Telegram


اینجا کلیک کنید

به بالای صفحه بردن