انواع ضخامت های ساندویچ پانل

همانطور که می دانید امروزه در ساخت ساختمان ها، ویلاها، آزمایشگاه ها و بیمارستان ها، ساختمان ها و سوله های صنعتی از ساندویچ پانل ها و سازه های پیش ساخته برای سرعت بخشیدن به پروژه و کاهش هزینه ها استفاده می شود. این سازه ها بسته به نوع کاربری در کیفیت ها و ضخامت های متفاوتی وجود دارند. ساندویچ پانل سقفی و دیواری در ضخامت های 4، 5، 6، 8، 10، 12 و 15 سانتی متر موجود می باشد.ضخامت راهنمای خوبی در آنالیز قیمت ساندویچ پانل نیز میباشد.

تولید ساندویچ پانل 4 سانت

ساندویچ پانل 4 سانتی متری

ساندویچ پانل با ضخامت 4 سانتی متر در انواع سقفی و دیواری موجود می باشد. در این نوع سقف ها به دلیل پله های ذوزنقه ای و شکل همپوشانی آن، امکان نفوذ آب باران به داخل از بین می رود. ساندویچ پانل سقفی طرح ذوزنقه ای سایه دار به صورت پانل آلوزینک دو طرفه یا آلوزینک یک طرفه و فویل یک طرفه یا گالوانیزه تولید می شود. از نوع دیواری این پانل ها برای پوشش سردخانه های صنعتی، سوله ها، ساختمان های اداری، ساختمان های مسکونی و آپارتمان ها استفاده می شود. دستیابی به فضای مفید بیشتر به دلیل ضخامت و سبکی کم از مزایای این پانل ها می باشد.

ساندویچ پانل 5 سانتی متری

برای پوشش سقف و دیوارها از ساندویچ پانل به ضخامت 5 سانتی متر استفاده می شود و به دلیل استفاده از مواد سبک در هسته ساندویچ پانل، وزن پانل به شدت کاهش می یابد که باعث ایجاد مشکل در سبک شدن می شود. ساختمان، کاهش بار مرده ساختمان و خسارات ناشی از زلزله بسیار مهم است. با وجود سبکی ساندویچ پانل های 5 سانتی متری، مقاومت بالایی در برابر ضربه نیز دارند.

ساندویچ پانل 6 سانتی متری

این محصولات دارای استحکام کششی بالا و مقاومت فوق العاده در برابر بارهای مکانیکی بوده و مقاومت بیشتری نسبت به چوب از خود نشان می دهند. و توانایی تحمل 180 کیلو بار بر متر مربع را دارد.این موضوع در ساخت سقف و دیوارهای کاذب بسیار حائز اهمیت است.

ساندویچ پانل 6 سانت

ساندویچ پانل 8 سانتی متری

ساندویچ پانل های خنک کننده در ضخامت های 8 تا 15 سانتی متر تولید می شوند. با این ساختارها با توجه به ضخامت و نوع پانل های تاشو کمترین انتقال گرما، سرما و صدا وجود دارد، عملکرد این پانل ها متفاوت است و نیازی به فونداسیون ندارند، تمامی درزها و منافذ از سیلیکون و گاهی اوقات ساخته شده است. فوم پلی اورتان تزریقی می باشد

ساندویچ پانل 10 سانتی متری

برخلاف سازه های بتنی، این گروه از پانل ها در برابر رطوبت، عوامل خورنده، مواد شیمیایی، اسیدها و حلال ها مقاوم بوده و خاصیت خود را از دست نمی دهند. این امر هزینه های نگهداری را به حداقل می رساند. از این نوع پانل ها در ساخت سردخانه ها، صنایع برودتی، واحدهای کمکی، ساختمان های اداری، هتل ها، آپارتمان ها و کانتینرها استفاده می شود.

ضخامت های ساندویچ پانل

ساندویچ پانل 12 سانتی متری

این سازه ها در برابر نفوذ و رشد حشرات و میکروب ها مقاوم بوده و علاوه بر آن مقاومت بالایی در برابر نیروهای برشی ناشی از زلزله، سهولت در نظافت، عدم اشتعال، حفاظت از محیط زیست، مقاومت در برابر پوسیدگی، دوام و عمر طولانی دارند. از این ساختارها در نظر گرفته شده است.

ساندویچ پانل 15 سانتی متری

ساندویچ پانل 15 سانت

این نوع پانل به دلیل ضخامت بیشتر از مقاومت بیشتری برخوردار است و به دلیل رسانایی حرارتی پایین بهترین عایق صنعتی برای پوشش دیوارها و سقف ساختمان های اداری، مسکونی یا صنعتی می باشد. این سازه ها در برابر شرایط آب و هوایی مختلف مقاومت بالایی دارند، نیازی به قالب گیری ندارند و قابل شستشو هستند. به عنوان مثال ساندویچ پانل های گالوانیزه و پلی اورتان تقریباً به این ضخامت هستند.واد

مطالب پربازدید 

مطلب بعدی 

اشتراک گذاری
اطلاع از
امتیاز
0 دیدگاه ها
Inline Feedbacks
مشاهده همه کامنت ها