ساندویچ پانل دست دوم

ساندویچ پانل دست دوم استفاده کنیم یا نه سوالی است که در این مقاله احتمالا به جوابش برسید

در عصر حاضر که تکنولوژی به سمت تولید و استفاده از ابزار و مواد با کیفیت بالا پیش می رود، استفاده از سازه های مقاوم و مستحکم در ساخت و سازها اهمیت زیادی پیدا کرده است. از جمله سازه های پیش ساخته که امروزه جایگاه خوبی در میان ابزار و مصالح ساخت و ساز پیدا کرده است، ساندویچ پانل ها می باشند.

ساندویچ پانل ها بصورت پیش ساخته تولید شده و به عنوان یک پوشش مناسب برای سقف و دیوارها مورد استفاده قرار می گیرد. ساندویچ پانل بصورت هسته مرکزی عایق پوشیده شده با ورق فلزی طراحی و ساخته می شود. جنس هسته مرکزی ساندویچ پانل از ترکیبات پشم سنگ، پلی اورتان و پلی استایرن بوده و پوشش فوقانی و تحتانی آن از جنس آلومینیوم، گالوانزه و آلوزنیک می باشد.

عایق میانی ساندویچ پانل نقش نفوذناپذیری را در این سازه داشته و به عنوان عایق حرارتی، عایق رطوبتی و عایق صوتی بسیار خوبی مطرح می باشد. سطح خارجی ساندویچ پانل که بعنوان نمای سازه در ساختمان می باشد، بوسیله چسب مخصوصی به هسته مرکزی متصل می شوند.

تولید ساندویچ پانل به دو روش مکانیزه ( پیوسته) continues و غیر مکانیزه ( ناپیوسته) discontinues تولید می شود. در هر دو روش اندازه ساندویچ پانل بر اساس استانداردهای تعریف شده برش می خورد. اما متناسب با درخواست مشتری و یا کارفرمایان، اندازه ساندویچ پانل می تواند تغییر کند.

مزیتی که ساندویچ پانل ها در مقایسه با سایر مصالح ساختمانی مثل آجر، بلوک بتنی، سیمان و … دارند، این است که ساندویچ پانل پشم سنگ، پلی اورتان و پلی استایرن با حداقل ضخامت ( به ترتیب 45، 35 و 40 میلی متر) کمترین میزان ضریب صوتی و حرارتی را داشته و از لحاظ اقتصادی بسیار مقرون به صرفه می باشد.

Presentation1 - ساندویچ پانل دست دوم

ساندویچ پانل دست دوم خوب است یا نه ؟

یکی از مواردی که موجب تمایل کارفرمایان و مدیران پروژه به استفاه از ساندویچ پنل ها در پوشش سقف و دیوار کارخانجات، سالن های صنعتی و انبارها، قیمت مناسب آنها می باشد. قبل از ورود ساندویچ پانل به بازار، با توجه به هزینه های بالای مصالح ساختمانی، گاهی از مصالح دست دوم برای ساخت و ساز استفاده می شد تا هزینه نهایی کار کاهش یابد. مثلا زمانی که یک ساختمان تخریب می شد، از آجر و تیراهن استفاده شده در آن ساختمان به عنوان مصالح دست دوم در ساخت ساختمان دیگر استفاده می شد.

ساندویچ پنل دست دوم نیز همانند مصالح سنتی دست دوم وجود دارد، اما کیفیتی که ساندویچ پانل تازه تولید شده دارد را ساندویچ پانل دست دوم ندارد. با توجه به اینکه در هنگام جدا کردن پنل دست دوم از ساختمان، احتمال آسیب به ورق سطحی وجود دارد، بنابراین نمی تواند نمای قبلی خود را داشته باشد. همچنین در ساندویچ پنل دست دوم ممکن است اتصال بین هسته عایق با ورق فوقانی و تحتانی کنده شده و پوشش سطحی از هسته جدا شود. این عوامل باعث می شود تا ساندویچ پنل دست دوم کیفیت واقعی و اولیه خودش را نداشته باشد.

با توجه به اینکه ویژگی اصلی و منحصر به فرد ساندویچ پانل، عایق حرارتی و صوتی می باشد، در ساندویچ پانل دست دوم به دلیل آسیب به عایق هسته ای در هنگام تخریب ساختمان، ممکن است دیگر کیفیت لازم را در خصوص نفوذناپذیری نسبت به رطوبت و صدا را نداشته باشد. با این حال به دلیل قیمت پایین پانل دست دوم در برخی از ساخت و سازها مورد استفاده قرار می گیرند.

قیمت ساندویچ پانل دست دوم

قیمت ساندویچ پنل دست دوم نیز مانند ساندویچ پانل نو، بر اساس جنس هسته عایق و ورق پوششی تعیین می شود. اما عوامل دیگری وجود دارد که بر قیمت ساندویچ پنل دست دوم تاثیرگذار هستند که از جمله آنها میزان سالم بودن ورق پوشش فوقانی و تحتانی ساندویچ پانل، ضخامت ساندویچ پانل، دانسیته عایق و … می باشد. علاوه بر این مدت زمان استفاده از ساندویچ پانل دست دوم نیز می تواند بر قیمت آن تاثیرگذار باشد. ممکن است یک ساندویچ پانل نزدیک به 10 سال بر روی یک ساختمان استفاده شده باشد اما نسبت به یک ساندویچ پنل دست دوم که 5 سال کارکرده است، سالم تر مانده باشد. بنابرابن میزان سالم بودن  پانل دست دوم در اولویت بوده تا مدت زمان کارکرد آن.

فروش و نصب ساندویچ پانل دست دوم

شرکت ویرا پانل، ارائه دهنده خدمات فروش و نصب ساندویچ پانل دیواری، ساندویچ پانل سقفی، ساندویچ پانل ترک و ساندویچ پنل دست دوم و همچنین وارد کننده ساندویچ پانل ترک بعنوان نماینده داوود پانل و متا پانل ترکیه در شهرهای تبریز، شیراز، اصفهان و مشهد می باشد. برای اطلاع از قیمت ساندویچ پانل نو و دست دوم، مراحل و مدت زمان نصب ساندویچ پانل با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید.

 

 

به بالای صفحه بردن