خدمات جرثقیل سقفی در تبریز

جرثقیل سقفی یک مکانیزم بالابری است که در امتداد باند جرثقیل حرکت می کند. هدف جرثقیل سقفی در تبریز انجام عملیات بارگیری و تخلیه در کارگاه های شرکت های صنعتی، در انبارهای باز و بسته و همچنین محل های مونتاژ می باشد.

نوع جرثقیل سقفی به مجموعه ویژگی های طراحی تجهیزات جرثقیل بستگی دارد. این نوع باند و ساختار دهانه جرثقیل و همچنین نوع درایو مکانیزم بالابر و دستگاه بارگیری است. پارامترهای خاص تجهیزات جابجایی بر اساس ویژگی های سایت، شدت مورد انتظار کار و ویژگی های محموله انتخاب می شوند.

خدمات منحصر به فرد جرثقیل سقفی در تبریز

طبقه بندی جرثقیل سقفی در تبریز بر اساس نوع مسیر جرثقیل

بر روی پل جرثقیل یک دستگاه بالابر نصب یا معلق می شود که بالا بردن بار را تضمین می کند و همچنین قابلیت حرکت در طول پل جرثقیل را دارد. نقش باند جرثقیل توسط ریل های ثابت بر روی تکیه گاه های فلزی یا بتنی ایفا می شود. چنین جرثقیل هایی گران تر هستند، اما با سطح بالایی از قابلیت اطمینان و سهولت کار متمایز می شوند.

ظرفیت بالابری و دهانه آنها بیشتر از جرثقیل های سقفی معمولی است. تیرهای I که در کف ساختمان نصب شده اند به عنوان مسیر جرثقیل عمل می کنند. به قفسه های پایینی آنها، به طوری که چرخ های در حال حرکت در داخل قرار می گیرند، پلی با چرخ دستی جرثقیل معلق است.

جرثقیل سقفی در تبریز بر اساس نوع درایو مکانیزم بالابر

برقی، اینها مکانیزم های بالابری قدرتمند و با کارکرد آسان هستند که برای سرویس دهی به جریان زیادی از کالاها طراحی شده اند.

موتورهای الکتریکی به عنوان یک واحد نیرو عمل می کنند و بالابرها به عنوان مکانیسم های بالابر و در مورد بارهای سنگین و وینچ ها عمل می کنند.

جرثقیل سقفی دستی، در کارگاه ها و انبارهایی با فضای محدود نصب می شود. آنها نیازی به اتصال به برق ندارند، بالابر زنجیره ای به عنوان مکانیزم بالابر استفاده می شود. این نوع جرثقیل سقفی در تبریز ارزان تر و نگهداری آسان تر است.

جرثقیل سقفی در تبریز بر اساس نوع پل:

تک پرتو. به این نوع تجهیزات جرثقیل پرتو نیز می گویند که پل آن از تیرآهن I بر پایه دو تیر انتهایی ساخته شده است. چنین مکانیزم های بلند کردن و حمل و نقل دارای ظرفیت بار تا 10 تن هستند و برای عملیات در مناطق با فضای محدود مناسب هستند.

طبقه بندی جرثقیل سقفی در تبریز

پرتو دوتایی. طراحی شده برای سرویس دهی به یک جریان بزرگ محموله و می تواند تا 100 تن یا بیشتر ظرفیت حمل داشته باشد. جرثقیل های سقفی دو تیر دارای دهانه بلندتری نسبت به جرثقیل های تک تیر هستند و می توانند به کابین اپراتور متحرک یا ثابت مجهز شوند.

جرثقیل سقفی در تبریز بر اساس نوع دستگاه حمل بار:

کریوکووا این یک نوع جهانی و رایج ترین جرثقیل سقفی است. محموله با قلاب و چنگال محکم می شود و برای حمل مواد شل و مایع یک ظرف یا سطل مخصوص روی قلاب آویزان می شود.

گرفتن. این یک سطل ویژه است که برای حمل زغال سنگ، سنگ خرد شده، الوار و سایر مواد فله و همچنین مواد قطعه طراحی شده است. هنگامی که فک های چنگال برای مواد حجیم بسته می شوند، یک سطل تشکیل می دهند و برای چوب به صورت پنجه ساخته می شوند.

  ویلای پیش ساخته ساندویچ پانل چیست

آهن ربا. چنین وسیله ای برای حمل و نقل محصولات فولادی و چدنی و همچنین ضایعات یا براده های فلزی در نظر گرفته شده است. این یک آهنربای الکتریکی است که به یک قلاب آویزان شده و به شبکه متصل است.

جرثقیل سقفی در تبریز چگونه کار می کند؟

ویژگی اصلی جرثقیل سقفی جابجایی محموله بدون دخالت تجهیزات اضافی است. مکانیسم چنین جرثقیل ها بسته به نوع سفارش می تواند درایوهای الکتریکی یا نیروی دستی باشد.

به طور سنتی، برای گرفتن بار از سیستم زنجیر استفاده می شود، اما بسته به ویژگی های کار، می توان قابلیت های جرثقیل را با نصب یک چنگال یا یک آهنربای الکتریکی قوی افزایش داد.

سیستم ترمز جرثقیل سقفی توسط ترمز دیسکی متوقف می شود که یکی از مطمئن ترین و کارآمدترین سیستم های ترمز است. حتی در غیاب ولتاژ اصلی کار می کند و الزامات اساسی ایمنی صنعتی را برآورده می کند. طراحی یکپارچه موتورهای ترمز امکان سیستم های محرک قابل اعتماد و فشرده را فراهم می کند.

جرثقیل سقفی در تبریز بر اساس نوع پل

مکانیزم بلند کردن مکانیسم بلند کردن بار با استفاده از کالسکه در حال اجرا بر روی روسازه آویزان می شود یا بر روی یک چرخ دستی جرثقیل در یک سازه دو تیر نصب می شود. این شامل یک جعبه دنده، یک کلاچ، یک درام، یک لایه طناب، موتورهای الکتریکی، یک قلاب و یک واحد کنترل است.

با ظرفیت بار بالا یا کار سنگین، می توان از یک مکانیسم بالابر نوع مستقر استفاده کرد، در مردم عادی وینچ. گیربکس ها جرثقیل سقفی از دو نوع گیربکس استفاده می کند، آنها حرکت پل و واگن برقی را فراهم می کنند. به عنوان یک قاعده، اینها گیربکس های کرمی یا استوانه ای هستند.

چنین مکانیزم هایی قابل اعتماد، بادوام و نگهداری آسان هستند. مسیرهای جرثقیل دو نوع اتصال باند جرثقیل وجود دارد.

پشتیبانی و معلق. نوع تکیه گاه به معنای چسباندن عنصر تکیه گاه (مربع جامد، ریل) بر روی تیرهای برق، نوع فولادی یا بتنی است. چرخ دستی های انتهایی جرثقیل پل سقفی در پایین تیر ثابت می شوند. رایج ترین نوع این تجهیزات جرثقیل سقفی برقی می باشد.

بسته به پروژه، جرثقیل های پل سقفی بر روی انواع ریل جرثقیل یا مربع های توپر نصب می شوند. مربع جامد راه حل اقتصادی و ساده تری است، این فناوری از اروپا به ما رسیده است و چندین سال است که در بازار تجهیزات بالابر استفاده می شود، اما برای جرثقیل هایی با ظرفیت بالابری بیش از 20 تن.

جرثقیل های پل سقفی در امتداد تیرهای ثابت I با اندازه های مختلف، بسته به بارهای روی همپوشانی یک ساختمان موجود یا یک باند جرثقیل مجزا حرکت می کنند. تجهیزات الکتریکی کلیه تجهیزات الکتریکی جرثقیل سقفی به دو دسته اصلی و کمکی تقسیم می شوند.

اصلی بلند کردن و جابجایی محموله را به محل تخلیه تضمین می کند و کمکی ایمنی کار را افزایش می دهد و آن را راحت تر می کند. تجهیزات الکتریکی اصلی شامل موتورهای الکتریکی و همچنین یک مدار کنترل و نظارت برای عملکرد جرثقیل است.

  جرثقیل سقفی چیست و برای چه مواردی استفاده می شوند؟

تجهیزات الکتریکی کمکی – اینها دستگاه های گرمایش، روشنایی، زنگ صدا و همچنین تجهیزات اندازه گیری هستند. منبع تغذیه جرثقیل سقفی با استفاده از یک شینه واگن برقی، اسکالوپ یا سیستم کابلی انجام می شود. چرخ دستی جرثقیل واگن باری فقط در انواع جرثقیل های دو تیرچه استفاده می شود و برای جابجایی محموله در طول پل استفاده می شود.

این یک قاب فولادی سفت و سخت است که روی آن درایوها و موتورهای الکتریکی مکانیسم حرکت، منبع تغذیه و سیستم های ایمنی نصب شده است. سیستم کنترل جرثقیل سقفی جرثقیل سقفی توسط کنترل آویز یا کنترل رادیویی کنترل می شود.

در صورت نصب رادیو کنترل بر روی جرثقیل، کنترل آویز باید رها شود، در صورتی که این کار به گونه ای دیگر انجام شود و فقط رادیو باقی بماند، در این صورت حتی یک جرثقیل سقفی 2 تن نیز تحت نظارت بوده و نیاز به ثبت نام در مراجع لازم دارد.

جرثقیل سقفی در تبریز چگونه کار می کند؟

در برخی موارد ، جرثقیل را می توان از یک کابین ثابت کنترل کرد ، بیشتر اوقات هنگام کار با چنگال یا آهنربا لازم است ، کابین های متحرک نیز وجود دارد ، آنها همراه با مکانیسم بالابر حرکت می کنند و روی چرخ دستی جرثقیل نصب می شوند. نصب کابین سیار فقط بر روی سازه دو پرتو امکان پذیر است.

بسته به نحوه نگهداری جرثقیل سقفی در باند جرثقیل، دو نوع سازه پل وجود دارد.

جرثقیل پل سقفی با چرخ های خود روی ریل های مسیر جرثقیل قرار می گیرد. این طرح قابل اعتمادتر و ایمن تر است و عیب آن پیچیدگی نصب و قیمت بالا است.

یک جرثقیل پل سقفی از پایین به تیرهای مسیر راه آهن معلق است. این طرح مقرون به صرفه در نظر گرفته می شود، اما از نظر ظرفیت حمل و حالت های عملیاتی به طور قابل توجهی از نوع پشتیبانی پایین تر است.

نحوه انتخاب جرثقیل سقفی در تبریز

دامنه جرثقیل سقفی در تبریز بسیار گسترده است. اما چگونه می توان در این همه پیشنهاد انتخاب درستی داشت و تجهیزات با کیفیت بالا، قابل اعتماد و مقاوم در برابر سایش را انتخاب کرد؟

اول از همه، باید به پیشنهاداتی که مستقیما از تولیدکنندگان می آید توجه کنید. طبق قانون فعلی، تمام تولید کنندگان جرثقیل های سقفی توسط گواهی انطباق در مورد ایمنی ماشین آلات و تجهیزات” تأیید شده اند.

نحوه انتخاب جرثقیل سقفی در تبریز

تجهیزات فنی شرکت از اهمیت بالایی برخوردار است. بنابراین، در کارخانه های سازنده، ظرفیت تاسیسات تولید امکان مونتاژ جرثقیل هایی با دهانه پل تا 28.5 متر و ظرفیت بالابری تا 32 تن را فراهم می کند.

یک شرط مهم برای قابلیت اطمینان تجهیزات تولید شده، انتخاب شرکای دخیل در تامین قطعات است.

برای اینکه جرثقیل سقفی در تبریز در اسرع وقت تحویل داده شود و همچنین برای دریافت به موقع مواد مصرفی و قطعات، موقعیت سرزمینی کارخانه تولیدی از اهمیت بالایی برخوردار است. کارخانه ما در منطقه آذربایجان شرقی، در مرکز شریان های اصلی حمل و نقل واقع شده است، که زمان تحویل تجهیزات را بهینه می کند.

 

مطالب پربازدید 

امتیاز
0 دیدگاه ها
Inline Feedbacks
مشاهده همه کامنت ها