مشخصات تعیین کننده قیمت ساندویچ پانل

ساندویچ پانل، سازه پیش ساخته با مقاومت بالا و کیفیت خوب می باشد که امروزه جایگزین مناسبی برای مصالح سنتی ساخت و ساز می باشد. قیمت ساندویچ پانل ها  و هزینه نصب بسیار مقرون به صرفه تر از مصالح سنتی همچون آجر، سیمان، آهک و … می باشد.

قیمت ساندویچ پانل

ساندویچ پانل ها دارای یک بخش هسته عایق و یک روکش فوقانی و تحتانی فلزی می باشد.

جنس هسته مرکزی ساندویچ پانل بسته به کاربرد آن در ساختمان ها و مکان های مختلف از ترکیبات پلی اورتان، پلی استایرن و یا پشم سنگ ساخته می شود.

روکش فلزی سطح ساندویچ پانل ها از جنس آلومینیوم، آلوزنیک و یا گالوانیزه می باشد که می تواند بصورت ترکیبی از هر دو فلز نیز استفاده شود.

مشخصات لازم برای تعیین قیمت ساندویچ پانل دیواری

ضخامت ساندویچ پانلجنس ورقضخامت ورق فوقانی میلی مترضخامت ورق تحتانیطرح
4 سانتگالوانیزه رنگی0.5 یا 0.4 یا 0.350.5 یا 0.4 یا 0.35صاف  یا طرح دار
5 سانتگالوانیزه رنگی0.5 یا 0.4 یا 0.350.5 یا 0.4 یا 0.35صاف  یا طرح دار
6 سانتگالوانیزه رنگی0.5 یا 0.4 یا 0.350.5 یا 0.4 یا 0.35صاف  یا طرح دار
8 سانتگالوانیزه رنگی0.5 یا 0.4 یا 0.350.5 یا 0.4 یا 0.35صاف  یا طرح دار
10 سانتگالوانیزه رنگی0.5 یا 0.4 یا 0.350.5 یا 0.4 یا 0.35صاف  یا طرح دار
15 سانتگالوانیزه رنگی0.5 یا 0.4 یا 0.350.5 یا 0.4 یا 0.35صاف  یا طرح دار
4 سانت پیچ مخفیگالوانیزه رنگی0.5 یا 0.4 یا 0.350.5 یا 0.4 یا 0.35صاف  یا طرح دار
5 سانت پیچ مخفیگالوانیزه رنگی0.5 یا 0.4 یا 0.350.5 یا 0.4 یا 0.35صاف  یا طرح دار
6 سانت پیچ مخفیگالوانیزه رنگی0.5 یا 0.4 یا 0.350.5 یا 0.4 یا 0.35صاف  یا طرح دار
8 سانت پیچ مخفیگالوانیزه رنگی0.5 یا 0.4 یا 0.350.5 یا 0.4 یا 0.35صاف  یا طرح دار

مشخصات لازم برای تعیین قیمت ساندویچ پانل سقفی

ضخامت ساندویچ پانلجنس ورقضخامت ورق فوقانی میلی مترضخامت ورق تحتانیطرح
4 سانتگالوانیزه رنگی0.5 یا 0.4 یا 0.350.5 یا 0.4 یا 0.353 گام یا 5 گام
5 سانتگالوانیزه رنگی0.5 یا 0.4 یا 0.350.5 یا 0.4 یا 0.353 گام یا 5 گام
6 سانتگالوانیزه رنگی0.5 یا 0.4 یا 0.350.5 یا 0.4 یا 0.353 گام یا 5 گام
8 سانتگالوانیزه رنگی0.5 یا 0.4 یا 0.350.5 یا 0.4 یا 0.353 گام یا 5 گام
10 سانتگالوانیزه رنگی0.5 یا 0.4 یا 0.350.5 یا 0.4 یا 0.353 گام یا 5 گام
12.5 سانتگالوانیزه رنگی0.5 یا 0.4 یا 0.350.5 یا 0.4 یا 0.353 گام یا 5 گام
15 سانتگالوانیزه رنگی0.5 یا 0.4 یا 0.350.5 یا 0.4 یا 0.353 گام یا 5 گام

جنس ورق به صورت پیش فرض گالوانیزه در جدول درج شده است که میتواند آلوزینک یا آلومینیوم نیز باشد.

عوامل تاثیرگذار بر قیمت ساندویچ پانل

  • استحکام و مقاومت بالا در برابر بلایای طبیعی همچون زلزله و طوفان
  • مقاوم در برابر آتش سوزی
  • امکان اتصال ساندویچ پانل به تمامی سازه های فلزی
  • سازگاری با محیط زیست و مقاوم در برابر خوردگی حشرات
  • عایق حرارتی ، دمایی و صوتی مناسب
  • ضد باکتری و ضد قارچ
  • ضد ساییدگی
  • نصب آسان، بدون نیاز به زیرسازی و قالب بندی
  • قیمت پایین و هزینه نصب مناسب نسبت به مصالح دیگر

با توجه به شرایط روز بازار، روزانه قیمت این پانل ها تغییر کرده و متناسب با شرایط بازار به مشتریان عرضه
می شود.
از این رو اطلاع مشتریان و کارفرمایان از آخرین قیمت ساندویچ پانل در بازار روز بسیار مهم می باشد.

قیمت ساندویچ پانل

قیمت ساندویچ پانل از مهم ترین عوامل در تصمیم گیری کارفرمایان و مدیران پروژه ها می باشد.

زیرا علاوه بر ویژگی های استحکام ، مقاومت و زیبایی نمای ساختمان، مقرون به صرفه بودن ساندویچ پانل نیز برای آنها حائز اهمیت می باشد.
با توجه به اینکه در پروژه های بزرگ ساخت و ساز همچون کارخانجات، سوله های بزرگ ذخیره سازی گندم، سالن های بزرگ صنعتی و پرورش دام و طیور، سردخانه های نگهداری محصولات کشاورزی، کارگاه های صنعتی، سالن های ورزشی و … متراژ بالایی از ساندویچ پانل دیواری و سقفی مورد نیاز می باشد، از این رو در چنین پروژه هایی قیمت ساندویچ پانل، نوع همکاری بین شرکت عرضه کننده ساندویچ پانل و کارفرما را تعیین می کند.

عوامل مختلفی بر بهای  پانل تاثیرگذار می باشد که از جمله آنها، متراژ آن، جنس هسته عایق ، جنس ورق ، پوشش سطحی پانل، طرح انتخابی پانل دیواری و سقفی، مساحت و متراژ ، مکان و… می باشند. مثلا ساندویچ پنل پلی استایرن نسبت به ساندویچ پنل پلی اورتان و پشم سنگ ارزان تر می باشد.

حتی ساندویچ پنل پشم سنگ با روکش آلومینیوم با قیمت همین ساندویچ پنل با روکش گالوانیزه متفاوت می باشد. از این رو به منظور کاهش هزینه های مربوط به خرید و نصب ساندویچ پانل ها، بهتر است متناسب با مکان و سازه مورد نظر و ویژگی های هر یک از ساندویچ پنل ها، آن ها را انتخاب کرد.

برای نمونه اگر قصد دارید از آن برای پوشش دیوار و سقف ساختمانی استفاده نمایید که ایمنی در برابر آتش برای آن مهم نبوده و تنها مقاومت و استحکام کار برای شما مطرح می باشد، بهتر است از ساندویچ پانل پلی استایرن استفاده نمایید که مقرون به صرفه تر از انواع دیگرآن می باشد. تعیین قیمت ساندویچ پانل بر اساس متراژ آن با توجه به ضخامت، نوع عایق هسته ای و ورق فوقانی و تحتانی آن صورت می گیرد.

  در مورد کاربرد ورق فلاشینگ چه میدانید ؟

برای محاسبه قیمت هر متر مربع ساندویچ پنل سقفی و دیواری، می توان از دو فرمول زیر استفاده نمود:

محاسبه فی ساندویچ پانل سقفی در یک متر              عرض مفید × طول 1 متر

محاسبه فی ساندویچ پانل دیواری در یک متر              عرض مفید  × طول 1 متر

با توجه به شرایط روز بازار، روزانه قیمت ساندویچ پانل تغییر کرده و متناسب با شرایط بازار به مشتریان عرضه می شود.  از این رو اطلاع مشتریان و کارفرمایان از آخرین قیمت در بازار روز بسیار مهم می باشد. اما به دلیل نوسانات قیمت، از درج قیمت در سایت معذور هستیم.

برای اطلاع کامل از آخرین قیمت ساندویچ پانل دیواری و سقفی و ساندویچ پانل ترک و همچنین مراحل نصب،
بر اساس اطلاعات درج شده در جداول زیر با کارشناسان ما در بخش فروش شرکت ویرا ساندویچ پانل تماس حاصل فرمایید و قیمت مورد نظر خود را جویا شوید.

مناسب بودن قیمت ساندویچ پانل

ساندویچ پانل سیستمی است که ساختمان ها را در برابر عوامل خارجی محافظت می کند

و مناسب بودنِ قیمت ساندویچ پانل، آن را به بهترین راه حل  اقتصادی برای داشتن یک سازه قدرتمند تبدیل کرده است.

از این پانل ها به عنوان عناصر ساختمانی جدید، سبک و فوق العاده مقاوم برای پوشش سقف و دیوارهای خارجی ساختمان ها، و همچنین برای دستیابی به دیوارهای داخلی عایق کاری شده و سردخانه ها بهره گیری می شود.

قیمت ساندویچ پانل و مزایا و کاربردهای آن

قیمت ساندویچ پانل گالوانیزه رنگی

این پانل با دو رو ورق گالوانیزه رنگی تولید می شود. ساندویچ پانل گالوانیزه رنگی  را در میتوان در  انواع سازه های پیش ساخته استفاده کرد. این سازه پیش ساخته قیمت مناسبی دارد. می توان از آن در انواع سازه‌ها اعم از سازه های تجاری، اداری، مسکونی، صنعتی و …استفاده کرد.

قیمت ساندویچ پانل آلومینیوم

در نوع و قیمت خود یکی از بهترین هاست زیرا این ساندویچ پانل با اینکه با قیمت بسیار مناسبی عرضه می شود اما بسیار مقاوم نیز است.فقط ورق آلومینیوم بسیار شکننده می باشد و می توان آن را شست اما لکه های آب روی آن می ماند و زنگ میزند.

قیمت ساندویچ پانل شفاف

ساندویچ پانل شفاف از ورق پلی کربنات و شیشه تهیه می گردد.مشتری تعیین می کند که از چه نوع ساندویچ پانل استفاده شود. این ساندویچ پانل برای مزارع و گلخانه‌ها و پرورش گل و گیاه و شیلات و در مناطق سردسیر ساختمان های مسکونی استفاده می شود.قیمت ان بر اساس نوع پوشش و متراژ و چگالی محاسبه می گردد.

قیمت ساندویچ پانل پلی اورتان

ساندویچ پانل پلی اورتان که از فوم تزریقی پلی اورتان تهیه شده به ساندویچ پانل دیر سوز معروف است.این ساندویچ پانل تا دمای ۱۰۰۰ درجه به خوبی باقی می ماند و تغییر شکل و فرم نمی دهد.
ساندویچ پانل پلی اورتان عایق حریق و آتش سوزی و حرارت می باشد.همینطور از رطوبت و برودت زیاد نیز جلو گیری می کند.محاسبه قیمت آن بر اساس طول و عرض و ضخامت فوم بررسی می شود.

قیمت ساندویچ پانل پلی استایرن

ساندویچ پانل پلی استایرن از فوم تزریقی پلی استایرن آماده می شود.پانل پلی استایرن ضد زلزله می باشد و می توان از آن در ساخت بسیاری از ساختمان‌ها بهره برد.این ساندویچ پانل از نظر قیمت بسیار مناسب و قابل اعتماد است. به طوری که می توان گفت با اینکه این پنل بسیار نازک است اما در عین حال بسیار مستحکم نیز است.

قیمت برای خرید ساندویچ پانل پشم سنگ و پشم شیشه

ساندویچ پانل پشم شیشه و ساندویچ پانل پشم سنگ هر دو از عایق قدرتمندی بهره می برند و به صورت نسوز هستند و مانند پلی اورتان عمل می کنند.
این ساندویچ پانل‌ها شعله های آتش را در همان محل آتش سوزی نگه می دارند.با محبوس کردن آن می توانند از شیوعش جلوگیری کنند. عایق پشم سنگ یا پشم معدنی از سنگ بازالت که نوعی از بازمانده سنگ های آتش فشانی است بهره می برد این عایق باعث دوری حشرات می شود.

قیمت برای خرید ساندویچ پانل اتاق تمیز

ساندویچ پانل اتاق تمیز نیز از انواع ساندویچ پانل است،که برای ساخت اتاق های تمیز استفاده میشود که در آن‌ها میزان ورود آلاینده‌ها بسیار مهم است.به طوری که در این ساندویچ پانل گرد و غبار ، بخار آب ، آلاینده های معلق در هوا ، مواد شیمیایی و … وارد نخواهند شد و یکی از پر کاربرد ترین ساندویچ پانل‌های موجود می‌باشند.

قیمت برای خرید ساندویچ پانل سردخانه ای

ساندویچ پانل سردخانه ای از انواع ساندویچ پانل است که می توان آن را برای ساخت سردخانه‌ها استفاده کرد ، به طوری که این سردخانه ها پس از مدتی ، باعث صرفه جویی در میزان هزینه استفاده شده برای انرژی مصرفی می شود تا حدی که عایق سرما و گرما و حرارت بسیار قوی ای هستند.

۳ دلیل عمده برای خرید ساندویچ پانل

ساندویچ پانل‌ها به دلیل ویژگی‌های منحصر به فردشان، از جمله عایق حرارتی، عایق صوتی، سبک بودن و نصب آسان، به عنوان یکی از بهترین گزینه‌ها جهت ساختمان سازی و کاور کردن سازه‌های مختلف استفاده می‌شوند. همچنین این پانل‌ها دارای طراحی زیبا و قابلیت اجرای پروژه‌های متفاوتی مانند سوله، سولاریوم، پوشش دیواری و سقفی و … می‌باشند. برای مثال، در کارخانه‌ها و سوله‌های فعالیتی که در آنها نیاز به حفظ دمای محیط داخلی است، استفاده از ساندویچ پانل‌ها بسیار مفید است. همچنین در ساختمان‌های مسکونی و تجاری نیز به دلیل قابلیت شخصی‌سازی پانل‌ها، مورد استفاده قرار می‌گیرند.

  انواع سوله صنعتی و کاربرد های آن

اولین دلیل خرید ساندویچ پانل

“وقت طلاست”

به عنوان مثال، بیایید دو فناوری رایج مورد استفاده در ساخت و ساز ساختمان را با هم مقایسه کنیم.

در مورد اول پارتیشن های خارجی از دیوارهای آجری دوتایی تشکیل شده اند،در حالی که در حالت دوم از پانل های ساندویچ تشکیل شده اند. با انتخاب مورد اول باید کارهای زیر را سفارش دهیم: دیوارسازی، نصب عایق حرارتی و در نهایت نصب لایه خارجی.

۳ دلیل عمده برای انتخاب ساندویچ پانل

با انتخاب و خرید این پانل ها، البته از تولید کننده ساندویچ پانل حرفه ای و معتبر،فرآیند ساخت، بسیار ساده تر و در نتیجه سریعتر و مهمتر از همه ارزانتر تمام میشود. پانل ها اجزای تمام شده ای هستند که برای نصب آسان مناسب هستند.

با توجه به وضعیت موجود در بازار خدمات ساختمانی، زمان کار، نقش کلیدی در فرآیند بهینه سازی هزینه ایفا می کند. هرچه سازه سریعتر تکمیل شود، هزینه های خدمات ساخت و ساز کمتری را صرف می کنیم،که در سال های اخیر به میزان قابل توجهی افزایش یافته است.

فرآیند سریع تکمیل ساخت، همچنین به شروع زودتر اسکان می انجامد،که بازگشت سرمایه برای پروژه های تجاری را بهبود می بخشد.

دومین دلیل خرید ساندویچ پانل

“سه هسته یا راه حل اختصاص داده شده به نیازهای خاص”

ساندویچ پانل ها در سه نوع اصلی موجود هستند. هر کدام از یک هسته پنل خاص استفاده می کنند.

بنابراین موادی با هسته های ساخته شده از پلی اورتان، پشم معدنی و EPS وجود دارد.

پلی استایرن

هر یک از این راه حل ها برای رفع نیازهای خاص در نظر گرفته شده است. ساندویچ پانل با هسته پلی اورتان:

پلی اورتان بهترین و رایج ترین ماده عایق حرارتی موجود در بازار است. پس از سال‌ها تسلط بر بازار توسط مواد قدیمی‌تر، مانند پشم معدنی یا EPS، امروزه جایگزین‌های بهتری در بازار ساخت‌وساز مسکونی به‌ شکل پانل‌های ساخته شده از فوم پلی‌اورتان سخت، به کار گرفته می‌شوند.

پانل های ساندویچ با این هسته در درجه اول با ویژگی های عایق حرارتی بهتر متمایز می شوند.یکی دیگر از مزایای استفاده از این نوع پانل، پتانسیل صرفه جویی در فضای داخل ساختمان است.

عایق حرارتی بهتر پارتیشن ها در مقایسه با سایر انواع پانل ها یا بنایی به ضخامت دیواره کمتری منجر می شود، و در عین حال همان پارامترهای عایق حرارتی را حفظ می کنند.

قیمت ساندویچ پانل

یکی دیگر از مزایای به همان اندازه مهم، چگالی کمتر ماده ای است که هسته از آن ساخته شده است (40 کیلوگرم بر متر مکعب ). این امر نصب را به طور قابل توجهی ساده می کند، زیرا هیچ ابزار یا تجهیزات خاصی در محل پروژه مورد نیاز نیست.

ساندویچ پانل با هسته پشم معدنی:

پانل نوع دوم دو مزیت دارد – مقاومت در برابر آتش و راندمان عایق صدا.

یکی از ویژگی های پشم های معدنی رفتار مطلوب آنها در برابر آتش سوزی است. یکی دیگر از ویژگی های مهم، داشتن پارتیشنی است که برای جلوگیری از انتقال صدای بیش از حد طراحی شده است.

قیمت ساندویچ پانل

بهترین نسخه‌های پانل دارای قابلیت‌های عایق صوتی خوبی هستند که در عمل به اثر عایق صوتی تا 33 دسی‌بل تبدیل می‌شود.

پانل هایی با هسته EPS :

تاریخچه ساندویچ پانل ها با EPS (پلی استایرن) آغاز شد. با این حال، این نوع هسته به تدریج با پشم معدنی و در درجه اول با پلی اورتان جایگزین شده است. اگر هر سه نوع پانل را با هم مقایسه کنیم، EPS از نظر خواص عایق حرارتی بین پشم معدنی و پلی اورتان قرار دارد.

اما در واکنش به آتش از پشم معدنی پایین تر است. قیمت ساندویچ پانل با هسته EPS به نوبه خود یک راه حل اقتصادی است، که می تواند با موفقیت در هر زمان که الزامات سختگیرانه ای، برای مقاومت در برابر آتش یا عایق حرارتی وجود نداشته باشد، مورد استفاده قرار گیرد.

مزایای ساندویچ پانل

سومین دلیل خرید ساندویچ پانل

” زیبایی شناسی”

جدای از کارکردهای اساسی سازه های صنعتی، توجه روزافزون به زیبایی شناسی نیز معطوف شده است.

ظاهر محل کسب و کار ما، خواه یک انبار، کارخانه تولید، فروشگاه یا نمایشگاه خودرو باشد، اغلب میزان اعتماد به برند را تعیین می کند. به همین دلیل است که افزودن شخصیت منحصر به فرد توسط صاحب پروژه به پروژه بسیار مهم شده است. به دلیل سطح غیر متخلخل، ساندویچ پانل ها سریع و آسان تمیز می شوند. واشرهای فشار استاندارد برای این منظور مناسب هستند.

مواد پوشش پانل کاملا در برابر ضربه جت آب مقاوم هستند، بنابراین تمیز کردن منظم، ساختار را برای چندین سال جدید نگه می دارد. امروزه قیمت ساندویچ پانل و مزایای متعددی که دارد، آن را به یکی از ابزارهای ضروری صنعت ساخت و ساز تبدیل کرده است.

سوالات متداول 

قیمت ساندویچ پانل به عوامل مختلفی از جمله جنس ورق ، ضخامت ورق ،و جنس و ضخامت هسته بستگی دارد و میتوانید جداولی که در سایت هست را به دقت بررسی کنید.

وارد همین صفحه شوید با کارشناسان ما تماس بگیرید ، شما را راهنمایی خواهند کرد .

در همین صفحه  در جداولی ، انواع ساندویچ پانل و تفاوت های آنان بیان شده است .

در صورتی که ضخامت هر دو پانل یکسان باشد نوع سقفی آن از نوع دیواری آن گرانتر است و دلیل آن مصرف بیشتر ورق در نوع سقفی آن میباشد .

مطالب پربازدید