ساندویچ پانل ماموت

ساندویچ پانل ماموت

یکی از مصالح ساختمانی پرطرفدار که امروزه در ساخت و سازها بسیار مورد استفاده قرار می گیرد، ساندویچ پانل می باشد. علت این علاقمندی به استفاده از ساندویچ پانل به جای مصالح سنتی مثل آجر، سیمان و … مقاومت بالا در برابر طوفان و زلزله، عایق صوتی و حرارتی خوب، نفوذناپذیری در برابر رطوبت، مقاومت خوب در آتش سوزی، نصب و راه اندازی سریع و آسان، متناسب با شرایط آب و هوایی منطقه، جابجایی راحت و آسان،  قابل شستشو، سازگار با محیط زیست، مقاوم در برابر خوردگی و ساییدگی، قابل بازیافت و استفاده مجدد از آن به عنوان ساندویچ پانل د ست دوم می باشد.

ساخت و تولید ساندویچ پانل به دو صورت مکانیزه و غیر مکانیزه انجام می گیرد. در روش مکانیزه تمامی مراحل کار بصورت یکجا انجام می گیرد. یعنی ابتدا مواد اولیه پوشش سطح خارجی ساندویچ پانل و مواد اولیه هسته مرکزی وارد دستگاه شده و در نهایت ساندویچ پانل آماده تحویل داده می شود. بر اساس نیاز مشتری و سفارشات کارفرمایان، ساندویچ پانل آماده به اندازه های مختلف برش داده می شوند. اما در روش غیرمکانیزه آماده سازی ساندویچ پانل در چند مرحله انجام می گیرد. یعنی در یک مرحله آماده سازی هسته عایق انجام شده و سپس اتصال ورق های فوقای و تحتانی به هسته مرکزی، توسط دستگاه دیگری انجام می گیرد. دستگاه های تولید کننده ساندویچ پانل تحت عنوان دستگاه کانتینیوز هستند. اولین دستگاهی که برای تولید ساندویچ پانل وارد ایران شد، دستگاه کانتینیوز پلی اورتان بود.

اطلاعاتی در مورد ساندویچ پانل ماموت

یکی از شرکت های بزرگ تولید کننده ساندویچ پانل در ایران، شرکت ماموت می باشد. ساندویچ پنل ماموت در واقع اولین شرکت تولید کننده ساندویچ پانل در ایران می باشد که دارای خط تولید مکانیزه برای تولید ساندویچ پانل های مختلف دیواری و سقف می باشد. ساندویچ پنل ماموت از مواد اولیه با کیفیت پلی یول، ایزوسیانات MDI، گاز HcFc-14b و کاتالیست DMCHA ساخته می شود. انواع ورق های استفاده شده برای ساندویچ پانل ماموت شامل ورق گالوانیزه، ورق آلومنیوم و ورق آلوزنیک می باشد. ورق آلوزنیک از ترکیب آلومینیوم 55%، روی 43.4% و 1.6% سیلیکون ساخته می شود.

  فروش و ارائه ساندویچ پانل پلی استایرن

پوشش سطحی ساندویچ پانل ماموت می تواند به صورت 2 رو ورق آلوزنیک، یک رو آلوزنیک یک رو آلومینیوم، یک رو آلوزنیک یک رو گالوانیزه، یک رو گالوانیزه یک رو آلومینیوم ساخته شود. سالانه نزدیک به 6 میلیون متر ساندویچ پانل ماموت تولید می شود که تا حد زیادی توانسته است نیازهای صنعت را تامین نماید.

عایق هسته ای ساندویچ پانل ماموت از ترکیبات فوم عایق اکس پی اس XPS، فوم عایق پشم سنگ mineral wool، فوم عایق پلی اورتان polyurethane
و
فوم پلی استایرن polystyrene می باشد.

ساندویچ پانل ماموت دارای تنوع اندازه، رنگ و طرح می باشد. ساندویچ پانل ماموت سقفی با عرض 100 سانتی متر و ضخامت 7-4 سانتی متر و ساندویچ پانل ماموت دیواری با عرض 116 سانتی متر با همان ضخامت تولید می شود.

از مهم ترین و پرکاربرد ترین این نوع ساندویچ پانل ، شامل ساندویچ پانل سقفی، ساندویچ پانل دیواری، ساندویچ پانل سردخانه cold storage و ساندویچ پانل اتاق تمیز clean room می باشد. در بین انواع ساندویچ پانل ماموت، ساندویچ پانل پلی اورتان بیشترین کاربرد را داشته و به دلیل داشتن خواص منحصر به فرد نسبت به دیگر ساندویچ پانل ماموت بیشترین تقاضا را دارد.

ساندویچ پانل ماموت

ویژگی های ساندویچ پانل ماموت

  • کاهش وزن سازه تا 50% در مقایسه با سایر مصالح ساختمانی
  • سرعت نصب بالا و جابجایی آسان
  • نصب بدون نیاز به زیرسازی
  • مقاومت بالا در برابر آلودگی
  • عایق خوب در برابر اشعه ماوراء بنفش

کاربرد ساندویچ پانل ماموت

ماموت پوشش مناسبی برای دیوار و سقف سالن های صنعتی، کارخانجات، سردخانه های ذخیره سازی محصولات کشاورزی، سردخانه های مخصوص گوشت و مرغ، انبارهای ذخیره سازی تولیدات صنایع مختلف، سوله های بزرگ، اتاق تمیز مثل آزمایشگاه ها، سالن های ورزشی، ساختمان های اداری و مسکونی و … می باشد.

  زیپ پانل

قیمت ساندویچ پانل ماموت

قیمت فروش و نصب ساندویچ پانل ماموت، به مواد تشکیل دهنده آن همچون هسته مرکزی و ورق پوشش سطحی، متراژ و مساحت ساختمان، طرح و رنگ ساندویچ پانل بستگی دارد. همچنین قیمت ساندویچ پانل سقفی و دیواری ماموت نیز با یکدیگر متفاوت بوده و به عوامل ذکر شده در بالا بستگی دارد.

برای اطلاع از آخرین قیمت ساندویچ پانل ماموت می توانید از طریق شماره تلفن های درج شده در سایت، با کارشناسان ما در شرکت ویرا  پانل تماس حاصل فرمایید.

 

 

مطالب پربازدید